Tagjaink


Budai Klára

szociológus


Egyetemi tanulmányaim befejeztével az állami szférában helyezkedtem el, szociális ügyintézőként. Szabadidőmben a természetes gyógymódok tanulmányozásával foglalkozom. Úgy gondolom, hogy a betegségek kezelése helyett az egészségünk megörzésére kell nagyobb hangsúlyt fektetnünk, s ehhez a természetben számos kiváló gyógynövény áll a rendelkezésünkre. Fontosnak tartom egy olyan tudatos gondolkodásmód kialakítását, ahol a megújuló energiaforrásainkkal gazdálkodva a mindennapokban egy hosszútávon is élhető környezetet alakítsunk ki magunknak, az állat és növényvilágunknak.


 


Gergó Dávid

számvivő, filozófus, zenész


Tanulmányaimat a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügy és Számvitel karán végeztem számvitel szakon, ezt követően az állami szférában helyezkedtem el; jelenleg külföldön dolgozom, Írországban. Érdeklődési körömbe tartozik a zene, a filozófia és a vallások bármely területe; leginkább a dolgok etikai oldala érdekel, az emberek viselkedése, illetve hogy hogyan lehet élhetőbbé és jobbá tenni kis környezetünket, akárhol is legyünk. Einstein egyik idézete tetszik ezzel kapcsolatosan: "Mindenki egy zseni. De ha egy halat az alapján ítélsz meg, hogy milyenek a képességei a fára mászáshoz, abban a hitben élheti le egész életét, hogy hülye." Jobbá tenni a környezetünket azzal tudjuk, hogyha kihozzuk másokból a legjobbat, a zsenit; mind tudásban, mind morálisan – anélkül, hogy ettől mi magunk kevesebbnek éreznénk magunkat. – És hogy hogyan? Nem mindig komolykodással, vagy tanítással, inkább együttérzéssel és vidámsággal. 2009 óta írok, rövidebb gondolatmeneteket, esszéket, melyek az alábbi linken elérhetők:





Kárpáti András 

villamosmérnök



1985. szeptember 14-én születtem Cegléden. Szüleim Dr. Kárpáti László állatorvos, és Dr. Kárpáti Lászlóné Anka Edit köztisztviselő, pénzügyi irodavezető. Három testvérem van. Bátyám, Szabolcs gitártanár, öcsém, Levente egyetemi hallgató, húgom, Lilla hetedik osztályos tanuló.
Általános iskolai tanulmányaimat a Táncsics Mihály Zenetagozatos Általános Iskola zenetagozatán végeztem. Középiskolába a ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium Angoltagozatára jártam. Ez alatt nyolc évig tanultam gitározni P. Szabó Zoltán Tanár Úrnál, a Ceglédi Erkel Ferenc Zeneiskolában
Főiskolai tanulmányaimat 2009 második félévében fejeztem be a Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának Médiatechnológia és Kommunikáció szakán.
Főiskola befejezése után egy évet dolgoztam az Acoustic Geofizikai Szolgáltató Kft-nél, mint mérnök. Ez alatt az egy év alatt számos külföldi geofizikai kutatáson vettem részt. 2011 óta dolgozom jelenlegi cégemnél a Teltrans Távközlési és Informatikai Szolgáltató Kft-nél szerviz mérnökként.
Érdeklődési körömhöz tartozik: a zene, az olvasás, a kosárlabda, a football, a telekommunikáció, és az informatika.







Kárpáti Levente

egyetemista

1990. október 19.-én születem Kecskeméten. Általános iskolai és gimnáziumi tanulmányimat Cegléden végeztem a Táncsics Mihály Általános Iskola zene tagozatán, illetve a Kossuth Lajos gimnázium angol-matematika szakos osztályában. Az érettségi bizonyítványomat 2009-ben szereztem. A ceglédi Erkel Ferenc zeneiskolába 10 évig jártam ütős szakra Dr. Banai Istvánné és Banai Szilárdhoz. Öt évig jártam társastáncra Pásztor Zsolt, Baglyas Tamás és Borsányi Zoltánhoz. Érettségi után felvételt nyertem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi karának Matematika alapszak (BSc) szakára. A matematika szak keretein belül egy évet töltöttem el, az után az egyetem Vegyész- és Biomérnöki karának Vegyészmérnök alapszakán kezdtem el tanulni, ahova 2011 nyarán felvételt nyertem. Miután elvégzem az alapszakot a mesterképzésben kívánok részt venni.
Érdeklődési köröm: anyagtudomány, kémia, fizika, zene, tudományos fantasztikus művek







Kiss László
kertészmérnök
  

Kerekegyházán élek feleségemmel, Gitkával.
Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök szakon végeztem a kecskeméti Kertészeti Főiskolán.
Most pedig termékmenedzser vagyok, sokat autózom az alföldi kertészgazdákhoz, néha retket, csípős paprikát is kapok.

Szeretem a zenét, a kertészkedést, a filmeket. Szeretek az Alföldön élni.





 


Olgyay Ábel

gimnazista

 
1997-ben születtem Cegléden. Tanulmányaimat Csemőben kezdtem, a helyi Ladányi Mihály Általános Iskolában majd a Ceglédi Kossuth Lajos Gimnáziumban folytatom egy 8 éves képzés keretében. Édesanyám, édesapám zenetanár, ami miatt vonzódom a zenéhez. 6 évet jártam csellózni és most volt, hogy a negyedik évemet húztam le gitárból. A klasszikus zene mellett érdekel a populáris muzsika is, legfőbbképpen a klasszikus rock, mint például a Guns N’ Roses, AC/DC. Vonzódom a sporthoz, majdnem minden téren. A küzdősportok, labdajátékok, és a gimnasztika kiemelkedő képen. Mindemellett érdekel a fotózás is.







Olgyay Ádám
szociológus hallgató, SZTE
zenész, dalszövegíró
  
Szociológuskén igyekszem megtalálni azokat a gyakorlatokat, melyek társadalmunkat, és más társadalmakat a fenntarthatóság felé vezetik. Fontosnak tartom a "párbeszédet", azt a dialógusos folyamatot, mely hozzásegít a dolgok megértéséhez, és a helyes nézőpont kialakításához - bármely társadalmi probléma, feladat megoldásáról legyen szó. Alkotóművészként, zenészként, dalszövegíróként pedig fontosnak tartom a tudatos gondolatok szabadságát, azok kifejezését, ugyanakkor az ezzel együtt járó - a műalkotásért vállalt - felelősséget.

 

 

Olgyay Dóra Réka
gimnazista, író, olvasó
  

Tanulmányaimat szüleim szigorú felügyelete és kis családi fészkünk fedele alatt kezdtem. Hegedülni, furulyázni, írni és olvasni tanítottak, hogy megfelelően felkészítsenek az életre. Később iskolába is jártam. Négy évet töltöttem a csemői Ladányi Mihály Általános Iskola falai között, a következő nyolc évben pedig Cegléden, a Kossuth Lajos Gimnáziumban okultam. Idén (2013) sikeresen leérettségiztem.
Rendelkezem két középfokú nyelvvizsgával, némi zenei tudással és a jövőre nézve rengeteg elképzeléssel. Szeretem a hosszú és tartalmas regényeket, a rövid, de még tartalmasabb novellákat, valamint a nagy utazásokat. Érdeklődési körömbe tartozik a zene, a hajózás, és a képzelet, mint alkotóerő.   


 
  

Olgyay Gábor
zenész, tanár



Sopronban születtem 1966-ban.
Diákéveimet Győrött töltöttem, ahol az általános érettségi megszerzése után zeneszerzést tanultam. Jó pár évvel később, 2004-ben Nyíregyházán diplomáztam népzene szakon.
Az Alföld szeretete 16 éves koromban ívódott belém, nagyszerű lelki vezetőm, páter Zselepszki György révén. Heteket töltöttem nála Harkakötönyben, ebben az apró kiskunsági falucskában. Ezt az időszakot tartom szellemi öntudatra ébredésemnek.
1988-ban megházasodtam, majd szintén-zenész feleségemmel Csemőbe költöztünk. Itt született hat gyermekem és öt CD lemezem – mindükért tűzbe teszem a kezem, ha szükséges.
17 éve vezetem az Olgyay Hangok Családi Zenekart, akikkel keresztül-kasul bejártuk az országot, jól kiismerve annak templomait Csemőből indulva Mosonmagyaróvárig, majd Pécsen át Szegedtől Miskolcig. Hogy a kis falucskák sokaságáról ne beszéljek. Na és persze a külföldi turnék.
Az elmúlt években a hangsúly a zenéről kissé áttevődött a projektmenedzselésre. Legfontosabb ezek közül a svájci-magyar fennhatóságú „Hangokkal a családokért” szociális projekt.
Mivel világunk hosszabb távon történő fenntarthatóságára nem látok konvencionális esélyt, ezért érdekelnek a merész, alternatív megoldások. Ezekhez keresek olyan fiatalokat, akik még képesek új gondolatok, módszerek kiötlésére vagy azok befogadására.
 
 
 


Olgyay György Márk
 
gimnazista, favágó


Csemőben (otthon), 1994-ben születtem. Tanulmányaim a csemői iskolában kezdtem, majd 6. iskolaévem  után a szegedi Piarista Gimnáziumba kerültem, ahol most érettségizek. Jövőre Budapesten vagy Szegeden folytatom tanulmányaim.
Szeretek sportolni, filmezni, olvasni.
  







Olgyay János

régésztechnikus


1988. szeptember 19-én láttam meg a napvilágot, szüleim 6. gyermekeként. Családom akkor már a Pest megyei Csemő faluban lakott. Ennek a két tényezőnek –a nagycsaládnak és a falusi környezetnek– köszönhetően magaménak érezhetem a föld, a csend és a fizikai munka szeretetét.

Az általános iskolát Csemőben és Nagykőrösön teljesítettem, a középiskolát a kecskeméti Piarista Gimnáziumban végeztem. Később a Szegedi Tudományegyetem, Történelem - Régészet szakirány alapképzésén vettem részt.

Az első évek ásatási gyakorlatai után 2011 májusa óta a szegedi Móra Ferenc Múzeum alkalmazásában állok, mint régésztechnikus. 2013-ban szereztem engedélyt földmunka-, rakodó- és szállítógépek kezelésére.
Életem fontos részét képezi a keresztény vallás és gondolkodás, valamint a közösségi együttlét. További érdeklődési körömbe tartoznak mindenféle sportok, a magyar népi kultúra és a zene.
 
 
 
 
 
 
 
Olgyay Márton
 
szakközépiskolás
 
 
1997-ben születtem Cegléden. Nagycsaládban élek. Tanulmányaimat a Csemői Ladányi Mihály általános iskolába kezdtem, majd a Szegedi Erdészeti Szakközépiskolában folytattam. Jelenleg is ide járok.
Szeretek kertészkedni, otthon (Csemőben) jelenleg is műveljük a kertet, szeretek sportolni ezen belül főleg futni illetve biciklizni . Hat évet citeráztam ezután két évet gitároztam. Citerázni illetve gitározni Olgyay Gábor tanított.       

Nincsenek megjegyzések: